A Feng-shui alapvető célja, hogy az egyéneket összhangba hozza a környezetükkel, a tárgyakat az energiákkal, azaz adjon egy hozzá illő stílust az elemeknek, segítse az energia szabad áramlását.
Egy masszázsszalon esetében a vendégeknek és a szolgáltatóknak kell harmóniában lenniük egymással, a kapott vagy végzett tevékenységgel és nem utolsó sorban a környezetükkel.
A masszázs egy bizalmi szolgáltatás, a vendég és a szolgáltató között meg kell lennie egy alapvető bizalmi állapotnak, hiszen a másik ember intim szférájába való belépésről van szó. A bizalmi állapot kialakulásának alapfeltétele a megfelelő környezet megléte. Egy komor, hidegséget sugárzó, akár lepusztult környezetben senki nem szívesen adja át magát egy szolgáltatásnak, különösen igaz ez a masszázsra. Néha azonban mindent felújítunk, szép berendezési tárgyakat és meleg színeket használunk, mégsem teljes a kép. Nem látjuk mi az, de valami nem jó. Ilyenkor valószínűleg arról van szó, hogy a tárgyak nem megfelelő elrendezése gátolja az energiák szabad áramlását és így nem tud teljesülni a belső tér és emberek közti összhang.
Érdemes tehát figyelembe vennünk néhány fontos Feng-shui alapelvet mielőtt megnyitnánk saját szalonunkat.
- Használjunk természetes anyagokat! Kerüljük a műanyagból és üvegből készült berendezési tárgyakat, ahol csak lehet! Próbáljunk olyan bútorokat választani, melyek természetes – föld által képzett és rajt megtalálható- anyagból készülnek (fa, rattan)
- Figyeljünk a színhasználatra! Mivel masszázsszalonról van szó érdemes meleg színeket használni, ha az ügyfelek levetik ruháikat ne keltsen bennük fázó érzést a hideg színek látványa. Emellett fontos, hogy egy helyiségen belüli falakon vagy egyéb burkolatokon ne használjunk kettőnél több színt! Ha a színeknek ellentétpárjai megjelennek az pedig az egységet jelzi.
- Használjunk minél több textíliát! Az üveget kerülni kellene, de mivel az ablakot csak nem falaztatjuk be ezért legjobb, ha textilekkel takarjuk el. Ezek segítik a Csi- az energia benntartását, áramlását és otthonos érzést keltenek a belépőben.
- Világításra használjunk kisebb rejtett megvilágításokat, oldalfényeket! Semmiképp ne csillárt vagy nagy fényforrást helyezzünk el a szalonban.
- Gazdagság-bőség. Egy vállalkozásnál nem utolsó szempont. A hullámos, szabálytalan és lépcsős formák, valamint a kék szín környezetbe csempészése megidézheti a vállalkozó masszőr szerencséjét!